Park Linowy

Oferujemy naszym klientom trzy rodzaje tras linowych, czyli zawieszonych między drzewami, na wysokości kilku metrów nad ziemią systemów przeszkód i zjazdów tyrolskich. Poniżej prezentujemy ich opis. Przed wejściem na trasę każdy klient zapoznaje się z regulaminem, otrzymuje specjalistyczny sprzęt i przechodzi szkolenie na zawieszonym nisko nad ziemią odcinku treningowym. Poznaje wówczas zasady posługiwania się sprzętem asekuracyjnym oraz ma możliwość przekonania się o własnym bezpieczeństwie i nabrania pewności siebie. W trakcie pokonywania tras klienci nadzorowani są przez instruktorów. Przed wizytą w parku warto także zapoznać się z regulaminem parku linowego oraz porównać trasy w galerii.

Trasa niska

Przeznaczona jest głównie dla dzieci, ale mogą z niej również korzystać młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Jest ona przedłużeniem trasy treningowej. Zainstalowana została na wysokości 1-5 metrów nad ziemią.

W jej skład wchodzi 9 przeszkód: most dwulinowy, przejście z lianą, sieć pajęcza, zjazd tyrolski, zjazd tyrolski przez strumyk, kaczka, most nepalski, most Johnego, zjazd tyrolski przez strumyk.

Przejście trasą niską pozwoli nabrać pewności siebie i odwagi w pokonywaniu przeszkód na wysokości. Jest to także doskonały trening dla wszystkich osób, które nie miały wcześniej okazji posługiwać się sprzętem alpinistycznym, przed wejściem na kolejne poziomy. Dlatego przejć tą trasą musi każda osoba korzystająca z naszego parku linowego po raz pierwszy.

Średni czas pokonywania: ok. 30 minut

Trasa wysoka

Przeznaczona jest dla młodzieży i osób dorosłych. Jest zawieszona na drzewach, na wysokości 2-16 metrów nad ziemią. Składa się z 11 przeszkód: iksy, skakanki, zjazd na trapezie, sky surfing, naszyjnik, drabinka, most birmański, szczęki, kłody, zjazd na drabince, amazoński most.

Mogą z niej korzystać dzieci, które spełniają określone warunki: minimalny wzrost: 145 cm, minimalna waga: 45 kg. Muszą również wejść na trasę razem z nadzorującą osobą dorosłą (dla której również należy zakupić bilet).

Trasa wysoka jest połączona z trasą zjazdową - można więc płynnie przejść z jednej na drugą.

Średni czas pokonywania: ok. 45 minut - 1 godzina

Trasa zjazdowa 

Jest ona przedłużeniem trasy wysokiej, ale można z niej również korzystać osobno. Składa się z dwóch przeszkód: równoważnia i wyspy oraz trzech długich zjazdów tzw. tyrolek - każdy po około 150 metrów. Najwyższy z nich znajduje się na wysokości ok. 30 metrów od ziemi. Dla miłośników mocnych wrażeń będzie ona największą atrakcją i najbardziej podniesie poziom adrenaliny.

Dzieci, które chcą skorzystać z tej trasy muszą mieć odpowiedni wzrost: minimum 135 cm, odpowiednią wagę: minimum 45 kg oraz obowiązkowo pokonywać ją w towarzystwie osoby dorosłej.

Średni czas pokonywania: ok. 10 minut