Koniki

 

Koniki zwierzątka PonyCycle to wspaniałe zabawki dla Waszych dzieci. Są świetną alternatywą dla koników na biegunach, ale dodatkowo rozwijają koordynację ruchową i motorykę oraz pobudzają do pracy wszystkie partie ciała. Ponadto uczą stymulowania ruchów, które wykonuje się podczas prawdziwej jazdy konno oraz dostarczają dzieciom mnóstwo radości!

 

Pluszowy konik porusza się za pomocą mięśni naszego dziecka, pod kopytami konika zamontowane zostały kółka, które umożliwiają jego poruszanie się do przodu, natomiast przy jego głowie specjalne uchwyty, które pozwalają skręcać. Jeździec siada na siodle i trzyma uchwyty na głowie konika, a stopy naciskają na pedały. Dziecko opiera się na pedałach i wstaje z siodła – tylne nogi zwierzaka wędrują do przodu. Dziecko siada w siodle i zgina nogi zdejmując nacisk z pedałów – przednie nogi zwierzaka przesuwają się do przodu. Powtarzając ruch jeździec sprawia, że zwierzak porusza się do przodu. Kierunek jazdy kontroluje się poprzez skręcanie głową (uchwyty), tak jak kierownicą rowerka – w lewo lub w prawo.

 

Koniki i zwierzątka PonyCycle są mięciutkie, pluszowe i wykonane bardzo dobrych jakościowo materiałów. Specjalna blokada kół pozwala na jazdę tylko do przodu.

 

Zabawki są doskonałym pomysłem na urozmaicenie ogniska urodzinowego lub plenerowej wycieczki przedszkolaków i klas 1-3 szkoły podstawowej. Można je także wynająć na zewnętrzną imprezę plenerową – niezbędne jest wówczas dysponowanie płaską, równą powierzchnią.